Concerts

Club Iholla, Café Piritta

24.2.2018 Emma Salokoski Voices, Rebecca Clamp & Hans Wessels
24.3.2018 Suistamon Sähkö, Piia Kleemola & Petri Hakala, Elsi Sloan
21.4.2018 Tuuletar, The Fisherman & The Sea
26.5.2018 Vilma Timonen Quartet, TBA

Grex Musicus

TBA

Maija Kauhanen

15.02.2018 Rahvaanmusiikin kerho, Telakka, Tampere, Finland
28.2.2018 Klaus K, Helsinki, Finland
18.03.2018 Samuelin Poloneesi, Savoy-teatteri, Helsinki, Finland
19.-22.3.2018 TBA
25.3.2018 TBA
31.3.2018 Project Vainiolla, Hamburg, Germany
6.4.2018 Tallinn Music Week, Estonia
21.-27.5.2018 Tokyo, Japan
4.6.2018 Vocal Espoo, Finland
14.-15.6.2018 TBA
16.6.2018 TBA
30.6.2018 Festival in the Streets, Ostrava, Chech Republic
6.-7.6.2018 TBA
18.-19.8. TBA
5.-7.10.2018 Ritmo, Budapest, Hungary

Philomela

30.3.2018 Temppeliaukion kirkko, Helsinki
18.4.2018 Kähärää Kapsäkissä, Philomela ja Anna-Mari Kähärä, Musiikkiteatteri Kapsäkki, Helsinki
19.5.2018 Herääminen-ooppera, Musiikkiteatteri Kapsäkki, Hämeentie 68, Helsinki
20.5.2018 Herääminen-ooppera, Tampere-talo, Tampere
19.11.2018 The King´s Singers GOLD, Philomela ja Polyteknikkojen kuoro, Musiikkitalo, Helsinki

Okra Playground

17.02.2018 Tafelhalle, Nürnberg, GERMANY
20.02.2018 Cultuur Centrum De Borre, Bierbeek, BELGIUM
21.02.2018 Cultuur Centrum De Factorij, Zaventem, BELGIUM
22.02.2018 Cultuur Centrum Ter Vesten, Beveren, BELGIUM
23.02.2018 20.30 Cultuur Centrum De Ploter, Ternat, BELGIUM
24.02.2018 Cultuur Centrum Lokeren, Lokeren, BELGIUM
28.03.2018 19.00 G Livelab Helsinki, ALBUM RELEASE, FINLAND
08.05.2018 Folkets Hus, Olofström, Sweden
10.05.2018 Viktoriateatern, Malmö, Sweden
14.-15.6.2018 TBA

Shalla Lalla

TBA

Solju

25.4.2018 ALBUM RELEASE, G Livelab, Helsinki, Finland
14.7.2018 Riddu Riđđu Festival, Samuelsberg, Norway
2.-16.1.2019 Kolkata, India

Suden Aika

TBA

Rinne & Majamäki

TBA

Tipsy Gipsy

TBA

Tuuletar

31.1.-12.2.2018 Sur Jahan Festival (Sufi Sutra), Kolkata/Goa, India
8.3.2018 Musiikkiteatteri Kapsäkki, Helsinki, Finland
23.3.2018 Café Theater Schalotte, Berlin, Germany
24.3.2018 Dreikönigskirche, Dresden, Germany
25.3.2018 
Faust e.V, Hannover, Germany
26.3.2018 Brotfabrik, Frankfurt, Germany
27.3.2018 Tafelhalle, Nürnberg, Germany
30.3.2018  Club Doelen, Rotterdam, Holland
21.4.2018 Club Iholla, Helsinki, Finland
21.-27.5.2018 Tokyo, Japan
1.6.2018 Songlines EncountersKingsplace London, UK
6.6.2018 Strömsholm, Sweden
20.6.2018 Eskilstuna, Sweden
30.6.2018 Festival in the Streets, Ostrava, Chech Republic
7.7.2018 Kihaus, Rääkkylä, Finland
21.7.2018 Ravintola Parppeinpirtti, Ilomantsi, Finland
27.-29.7.2018 WOMAD, Charlton Park, UK
7.8.2018 Tampereen teatterikesä, Tampere, Finland
8.-11.8.2018 Buskers Bern Street Music Festival, Switzerland
12.8.2018 Viru Folk, Käsmu, Estonia
5.-7.10.2018 Ritmo, Budapest, Hungary

Vilma Timonen Quartet

26.5.2018 Iholla-klubi, Café Piritta

 


 

Previous concerts

Aino Elina
7.6.  Bergga, V. linja 14, Helsinki
2.6. The stage of Esplanad
28.5. Iholla club, Helsinki
14.8.  Manala, Helsinki (AGK)
8.7.  Los Cojones, Helsinki
29.6.  Siltanen, Helsinki ALBUM RELEASE
12.6.  Botta, Helsinki
11.6.  Bergga, Helsinki

Alma Sipilä
24.8. klo 17.00 Fazer café (Kluuvi), Art Goes Kapakka festival

Ashimba trio
March 2016 tour in Finland
5.-18.2.2016 tour in Tanzania
4.10.2015  Bar Loose, Helsinki
25.9.2015 Raahe
24.11.2014 Torvi, Lahti
19.11.2014 Semifinal, Helsinki
14.11.2014 Suisto club, Hämeenlinna
11.11.2014 Allotria, Helsinki
8.11.2014 Vernissa, Vantaa
6.11.2014 Kulttuuriravintola Kivi, Tampere

Grex Musicus
13.12. 19.00 Michael Agricola church, GREX CHRISTMAS
4.12. 19.00 Pyhän Laurin church, GREX CHRISTMAS
12.11. Music House, Helsinki. SOLD OUT.
18.8. Art Goes Kapakka 8.00 pm Vaelsa, 9.30 pm Bryggeri
19.5.  Rest, makoilukonsertti, Cirko, Suvilahti
5.5. Tunne, Vaasa
9.2. Lavaklubi, National Theatre, Helsinki
 15.12. klo 19.00 Grex Christmas, Agricola church
10.12. klo 18.00 Uunisaari Christmas
12.12. klo 19.00 Paavali church Grex Musicus & Ylioppilaskunnan soittajat
22.10. klo 19.00 Tunne-concert, Sibelius-highschool
13.8. Art Goes Kapakka, Belge & Bryggeri
25.5. klo 19.00 Astoria

Hyvää Huomenta Berthold
29.9.  Iholla Club, Café Restaurant Piritta, Eläintarhantie 12, Tokoinranta
30.7. Iholla club, Restaurant Piritta, Helsinki
14.5. Lappohja
8.5. Nostalgy-klubi, Helsinki
10.12. Theatre Kallio, Runokahvila
22.8. Ravintolalaiva Wäiski

Iholla musiikkiklubi

27.1.2018 Saima Hyökki, haapoja & illmari kollektiivi
30.12.2017 Suden aika, Janne Ojajärvi
25.11. SUO, Riikka Timonen & Senni Eskelinen
20.10. Maija Kauhanen, ILO Ensemble, Mikko & Leevi Houseband
29.9. Uusi Manner, Hyvää Huomenta Berthold ja Barlast
30.6. Kiki Rautio
26.6. Onni Rajaniemi, Lyyti, Mikko & Leevi Houseband
20.5. Joonas Widenius & Anna Murtola, Afrotysonia, Mikko & Leevi Houseband
22.4. Shalla Lalla, Suden Aika, Tuuletar
25.3. Vähäsarja, Tapani Varis Collective, GAiA
25.2. Mikko & Leevi DUO, Joanna akustinen, Lumottu Apina levynjulkkarit
27.1. Onni Rajaniemi, Nuoska, J-P Piirainen ja Tiina Louneva eli T&J DUO

2016
31.12. New Year´s Eve, On stage: Elsi Sloan, Jussu Pöyhönen, Lumottu Apina
25.11. klo 19.00 Kardemimmit and Anna Dantchev Band
17.9. Pirjo Aittomäki, Annamari Kähärä, Sara Puljula ja Duo Intervalo
30.7. Mamyth, Hyvää Huomenta Berthold
18.6. Tapani Rinne & Teho Majamäki and Josefiina Vannesluoma + Más
28.5. Philomela. Okra Playground ja Aino Elina
30.4. Kaj Chydenius, Taru Nyman, Philomela Ensemble,
Juurakko feat. Maija Kauhanen
26.3. Tuuterin tyttäret, Sekunti, No One´s Land
27.2. Metsäpeura, ANTTI & ISOTALO duo, Tuuletar
30.1. Shalla Lalla, Äänipäät, Lumottu Apina

Karoliina Kantelinen solo
18.5. 6.00 pm Runokahvila, Theatre Kallio, Kallio kukkii festival

Lumottu Apina
17.11. Seinäjoki
9.9. Turku
11.8. Rantaravintola Lahnajärvi
12.8. Turku
29.7. 23.00 Venus Nightclub, Turku
8.7. Rantaravintola, Lahnajärvi
17.6. Old Bank, Turku
18.5. 21.00 On the Rocks, Mikonkatu
13.5. 14.30 Kallio Kukkii festival, Bear park, Kallio, Helsinki
6.5. Amarillo, Seinäjoki
18.3. Torni hotelli , Tampere
4.3. Old Bank, Turku
25.2. Album release. Iholla club, Helsinki
31.1. Helsinki
25.11. Seinäjoki, Private
4.11. Rento Bar, Turku
30.9. Tiirikkala, Turku, unplugged
23.9. Pressa, Helsinki
3.9. Metsäläpäivät, Helsinki
23.7 Mallaskosken Panimoravintola, Seinäjoki
22.7. Joki Pub, Rauma
21.7. 7 pm The stage of Esplanad park, Helsinki
1.7. Hotel Torni, Tampere
13.5.2016 Hunters inn, Turku
6.5.2016  Duprovnik, Helsinki
30.4.2016 Pallas-tunturi (private)
9.4.2016 Seinäjoki, Rytmikorjaamo
5.3.2016 Helsinki (private)
30.1.2016 Iholla club, Helsinki

Kultapeura
18.5. Theatre Kallio Runokahvila, Kallio Kukkii festival
24.4. Sipoo, (private)
3.4. Nostalgy club
27.2. Iholla club

Niillas Holmberg & Roope Mäenpää Duo
28.1.2017 G Livelab, club, Helsinki, Niillas Holmberg & string quartet
7.8.2015 Varangerfestivalen 2015, Vadsø, Norja
27.6. Rovaniemen kirkko (yksityistilaisuus)
5.3.2015 Umeå Sami Week, Ruotsi
6.3.2015 Umeå Sami Week, Ruotsi

Niillas Holmberg Kvarteahtta
8.7.2016 Kajaanin Runoviikko, 9.00 pm Ravintola Kulma, Kajaani
27.6. klo 19.00 Jutajaiset, Rovaniemi
7.2.2015 Museokeskus Ajtte Museum, Jokkmokk, Ruotsi
6.2.2015 Café Gasskas, Jokkmokk, Ruotsi

No One´s Land
26.3. klo 19.00 Iholla-klubi, Café Piritta, Helsinki
10.5. Ravintolalaiva Wäiski

Outo Projekti
12.8. Kitty´s
21.1. VIisi Penniä
19.11. Punavuoren Ahven
11.12 klo 21:00 Ølhus Oslo
23.10 klo 20:00 Punavuoren Ahven
9.10. klo 21.30 Ølhus Oslo
12.6. klo 20. Ølhus Oslo
9.5. klo 20. Punavuoren Ahven
28.3. Kannel-Krouvi
7.3. Hilpeä Hauki
23.1. Ølhus Oslo

MAIJA KAUHANEN

27.1.2018 Balie – Cultuurcentrum ‘t Vondel, Halle, Belgium
28.1.2018  ’t Ey Music ClubBelsele, Belgium
6.12. 14.00 Lottamuseo, Tuusula, FINLAND
4.12. Finnish Embassy, SOUTH KOREA
28.11. Nordic Cultural Festival, SOUTH KOREA
25.11. Nordic Cultural Festival, SOUTH KOREA
24.11. Nordic Cultural Festival, SOUTH KOREA

Nostalgy klubi Lauluntekijäin klubi
Ravintola Bruuveri, Kampin keskus, Helsinki
5.6. Kolme Kulmaa, Academica quartet, Veli-Matti Kunnari
3.4. Hanna-Maria Lifländer, Kerttu Loukusa, Kari Tontti, Metsäpeura, Matti Halmeaho, Hans Grönholm, Jyrki ja Jerry Härkönen, Wade Mikkola duo, Joonas Kaek, Upe, Vladimir Istschenko
6.3. Sakari Juntura trio, Velimatti Kunnari ja Purkkiorjat,
Lasse Liemola, Hannu Seppänen, Eki Suomaa

Philomela
9.11. 19.00 Valkoinen Sali
26.8. 21.00 Suomenlinna, The iland of lights
24.8. 18.00 Paavali church, The night of the arts
17.8. Art Goes Kapakka, 20.30 Bryggeri, 22.00 Belge
6.8. 18.00 Loviisa, Herääminen opera, Loviisan rauhanfoorumi
16.7. Nivala, Herääminen opera
9.6. Tampere hall, Tampere, Finland
20.5. Turku kirkkopäivät, Herääminen ooppera
30.3.- 9.4. Theatre Kapsäkki, Helsinki, Herääminen choir opera
25.2. Suomenlinna, Helsinki, Suomi 100years. Feat Rinne & Majamäki
19.12. 19.00 Vanha church, Christmas concert, Helsinki
18.12. 19.00 Paavali church, Christmas concert, Helsinki
16.12. 19.00 Temppeliaukio church, Christmas concert, Helsinki
10.12. 20.00 St Anne´s church, St Petersburg
9.12. Festival opening ceremony, St Petersburg
7.12. 19.00 Tuusula church, Christmas concert, Tuusula
22.11. 19.00 Musiikkitalo, Helsinki, Carmina Burana
21.11. 19.00 Sibeliustalo, Lahti, Carmina Burana
12.11. Musiikkitalo, Helsinki. SOLD OUT!
25.8. 7 pm Paavali church, The night of the arts, Helsinki
18.8. Art Goes Kapakka,  8.30 pm Vaelsa, 10.00 pm BryggeriHelsinki
7.8. Beijing, China
2.8. 7.30 pm Taipei, Taiwan
1.8. 7.30 pm Hsinchu, Taiwan
6.6. 7.00 pm Espoo Cultur Center, Philomela & KYN battle, Espoo, Finland
28.5. 6.30 pm Iholla club, Café Piritta, Helsinki
21.5. 8.30 pm Vatan, Saint Laurian / Festival de la Voix de Châteauroux, France
20.5. 8.00 pm Equinoxe / Festival de la Voix de Châteauroux, France
19.3. klo 13.00 konsertti Tukholma, Eric Ericson hallen
9.3. klo 19.00 konsertti “Tuhannet tunnot neien”, Järvenpään kirkko
8.3. Savoy-teatteri Wings to Fly -gaala
28.2. klo 12.00 Vanhan kirkon puisto, Lönnrotin patsas, Kalevalanpäivä
26.2. Kansalliskirjaston juhla, Helsinki
10.2. klo 18.30 ja 20. Suden Aika, Hotel Arthur, Helsinki. Osa Wings to Fly -hanketta.
26.1. klo 17.30 Helsingin Yliopisto, Yksityistilaisuus
18.12. klo 18.00 Vanha Kirkko, Philomelan Joulu, joulukonsertti
14.12. klo 19.00 Pyhän Laurin kirkko, Philomelan joulu, joulukonsertti
13.12. klo 20.00 Temppeliaukion kirkko, Philomelan joulu, joulukonsertti
12.12. klo 19.00 Paavalin kirkko, Philomelan joulu, joulukonsertti
7.12. klo 19.00 Kallion kirkko, Silent Night, feat. Teho Majamäki & Tapani Rinne
2.12. klo 19.00 Hyvinkääsali, Philomelan joulu, joulukonsertti
28.11. klo 14.00 Kampissa kajahtaa, Kampinkeskuksen jouluavaus, Kamppi
25.11. klo 16.00 Talvisodan päättymisjuhla Temppeliaukion kirkko
10.10. klo 15.30 Musiikkitalon lämpiö, vapaa pääsy.
10.10. klo 19.00 Musiikkiteatteri Kapsäkki, Philomela ja Annamari Kähärä
24.9. Musiikkitalo, Helsinki YKSITYISTILAISUUS
19.9. Marina Congress, Helsinki YKSITYISTILAISUUS
13.8. Art Goes Kapakka 20.30 Belge, 22.00 Bryggeri
30.7. Meidän Festivaali, Tuusula
18.-21.7.2015 Singapore, Sentosa, Sota, Esplanade concerthall
12.7.2015 klo 14.00 Tervamäen Metsäkappeli, Viitasaari, Feat. Anna-Mari Kähärä
11.7.2015 klo 19.00 Kaustinen Folk (Suden Aika -esitys, Iholla-sali)
10.7.2015 klo 18.30 Kaustinen Folk (Suden Aika -esitys, Iholla-sali)
9.7.2015 klo 17 Kaustinen Folk (Kaustinen-sali)
17.5. klo 10.00 Vanha Kirkko, Helsinki
24.4.2015 klo 19 Warkaussali, Varkaus
25.4.2015 klo 11.30 Soisalo-opisto, Varkaus
25.4.2015 klo 18 Kuopion musiikkikeskus, Kuopio
17.4.2015 klo 19 Teatteri Kapsäkki, Helsinki, feat. Anna-Mari Kähärä
20.3.2015 klo 18 ja 20 Vaahterasali, Lahti
28.2.2015 Loviisa Gymnasium

Philomela Ensemble
26.4. Kappeli, Helsinki, PRIVATE
21.4. Helsinki
28.2. Kalevala Day event, Helsinki
9.-12.6. Suistamo, Russia
30.4. klo 18.00 Iholla club, Café Piritta, Helsinki
7.4. Helsinki Crowne Plaza
17.11. klo 18.30 Helsinki
16.11. klo 15.45 Ravintola Sipuli
13.11. klo 21.00 Vanha Ylioppilastalo, Helsinki
13.11. klo 20.00 Botta, Helsinki
10.11. klo 14.45 Agricolan kirkko, Helsinki
2.11. klo 17.00 Stockmann, Helsinki
17.9. Helsingin rautatieasema, Nälkäpäiväkeräys
9.9. Majvik
11.6. Suomenlinna
3.6. Kaapelitehdas
28.5. RuokaKesko, Helsinki
28.5. Aleksanterinteatteri, Helsinki
10.3.2015 Keilaranta, Espoo

Shalla Lalla
5.12. Art Goes kapakka festival, Helsinki
25.11. Iholla Club, Helsinki
25.11. Tour in Staircases in Helsinki, Kallio Kipinöi festival
17.8. Art Goes Kapakka
21.1. Hima&Sali Kaapelitehdas, Helsinki
18.8. Art Goes Kapakka The MessKitty´s Public House
13.8. Helsinki, private
1.6. 5.00 pm Stage of Esplanad, Helsinki
17.5. 6.00 pm and 7.30 pm Theatre Kallio, Helsinki
9.4. G.W. Sundsmann, Helsinki, hääjuhla
9.4. Svenskaklubben, Helsinki 
30.1. Café Piritta, Helsinki
21.12. Espoon nuorten vastaanottokeskus
10.10. klo 12.45 Musiikkitalon lämpiö, vapaa pääsy.
15.8. Keravan Kartano
13.8. Art Goes Kapakka 21.00 Allas Pop Up, 22:30 Olhus Kopenhavn
3.-4.6.2015 Tamperetalo, yhtyelaulukilpailu
18.4.2015 klo 13:00 Lapilan kartano, Kerava
6.3.2015 Yliopiston juhlasali, Helsinki

Solju

17.12.2017, Lallukka Artists’ Home, Helsinki, Finland

Suden Aika
3.12.   17.00 St. Gallen, Klein aber Fein, Centrum dkms www.kleinaberfein.sg
2.12.   20.00 Zug, A-cappella-Festival, Theater im Burgbachkeller, www.burgbachkeller.ch
1.12.   20.30 Burgdorf, Schmiedechäuer, www.schmidechaeuer.ch
28.11. 20.00 Neuenkirch, bunterbünter, www.bunterbuenter.ch
29.11. 20.00 Neuenkirch, bunterbünter, www.bunterbuenter.ch
30.11. 20.00 Zürich, GZ Buchegg, www.folkclub.ch
21.9. Rahvaanmusiikin club, Tampere
13.9. 21.00 Perinnearkku-klubi, Restaurant Kapsäkki, Hämeentie 68, Helsinki
12.9. 18.00 Villa Aurora, Tervaniementie 2, Mäntyharju
10.9. Pertunmaa
9.9. 14.00 City Library, Alvar Aallon katu 14, Seinäjoki
9.8. 18.00 Runopirtti, Ilomantsi Parppeinvaara, Finland
13.5. Kallio Kukkii festival, opening ceremony, Bear park, Helsinki
22.4. Iholla-club, Café Piritta, Helsinki, Finland
21.4. Lilla Villan, Sipoo
20.4. Koskelan kirkko

Tapani Rinne & Teho Majamäki
25.2. Suomenlinna, Helsinki, Suomi 100years.
13.7. ja 14.7. Joensuu, Botania
18.6. Iholla club, Helsinki
7.12. klo 19.00 Kallion kirkko, Silent Night, feat. Philomela

Tipsy Gipsy
15.10. Sampo Soikoon, 19.00
27.8. 17.30 Art Goes Kapakka festival, Café Piritta

Tuuletar vocal folk hop
6.12. Uddevalla, Sweden
28.11. Pitäjänmäki, Helsinki
24.10. Providence University, Taichung
23.10. 19.30 Gala concert Zhongshan Hall, Taipei
22.10. Taiwan Contemporary a cappella competition, Taipei (judges in jury)
20.10. National Taiwan University of Science, Taipei
18.10. National Central university, Taoyuan
19.10. National Chiao Tung University, Hsinchu
17.10. Shu-Te University, Kaohsiung
15.10. Tainan cultural center, Tainan
13.10. National Chia Yi University, Chia Yi
12.10. Taichung Jazz Festival, Taichung
6.10. Lost in music festival, Telakka, Tampere, in midnight 23.00
5.-6.10. Pihtipudas/Viitasaari, Finland School Tour
19.9. 18.00 Vihti Library, Finland
7.9. 20.00 Copenhagen world music festival
23.8. 19.00 G Livelab club, Helsinki, Finland
29.7. Bardentreffen, festival, Nürnberg, Germany
11.7. 20.00 Café Mondo, Kaustinen folk festival, Finland
12.7. 14.30 Areena, Kaustinen folk festival, Finland
12.7. 16.00 Children´s tent, Kaustinen folk festival, Finland (for children)
1.7. Haapavesi Folk festival, Finland
17.6. Suomussalmi, Hossa, Hossa National park opening ceremony, Finland
28.5. 11.00 World Village festival, Mekong stage, Helsinki, Finland
26.5. 18.00 Ritz, choir-festival, Vaasa, Finland
25.5. 18.00 Ritz, choir-festival, Vaasa, Finland
20.5. 17.40 Etnofest, Turku, Finland
13.5. Hiddenhausen, Germany
11.5. Baden Württemberg, Germany
10.5. Weingarten, Germany
9.5. Baden Württemberg, Germany
7.5. Bad Schwalbach, Germany
6.5. Oldenburg, Germany
5.5. Hamburg, Germany
4.5. Greifswald, Germany
3.5. Kiel, Germany
1.-2.5. Rendsburg, Germany
30.4. 20.00 Hannover, Internationalen A-cappella-Woche Hannover
29.4. 20.00 Bremen, Jazzahead! Clubnight, Weserburg, Germany
24.-27.4. School tour in Finland
22.4. 21.00 Iholla-club, Helsinki, Finland
* 16.3. 21.00 Nordic Showcase, Helsingborg, Sweden
* 22.-26.12. Roppongi Hills, Tokyo, Japan
* 14.-19.12. Christmas tour, Beautiful Christmas, PETE PARKKONEN & TUULETAR
* 8.12. klo 19.00 Global Fest, Music House, Helsinki, Finland
* 11.11. Bar Tenho, club, Helsinki, Finland
* 6.11. 19.00 (show 10.15) Specticulum Mundi, München, Germany
* 5.11. 20.00 Zossenhof, Bosse, Germany
* 4.11. 20.00 Cafe Theater Schalotte, Berlin, Germany
* 3.11. 20.00 Finnish Institute, Berlin, Germany
* 20.10. 16.00 Live concert in Womex radio Studio, WOMEX16
* 14.10. 19.45 Budapest, Müpa Budapest, Ritmo Festival, FB-EVENT
* 7.10. 19.00 Lilla Villan, Sipoo, Finland FB-EVENT
* 17.8. 7.00 pm Göteborg Kulturkalas festival
* 29.7. 5 pm Valkeakoski festival, Opening ceremony, Finland
* 27.7. Slottskogsteatern, Gothenburg, Sweden
* 29.6. 8 pm Album Release, Kuudes Linja club Helsinki, Finland
* 28.6. 4.30 pm The stage of Esplanad, Helsinki, Finland
* 18.6. Budapest A cappella festival
* 15.4. EI LEIJUTA -SINGLE RELEASE! Popup kiertue, Helsinki.
* 15.4. klo 20.00 Cafe Intro, Kerava
* 27.2. Goethe-instituutti
* 27.2. Iholla-klubi, Helsinki
* 24.2. klo 18.45 Göteborg, Stadsbiblioteket
* 15.-30.1.2016 Yhdysvallat, recording in Liquid 5th studios
* 5.12. Wien, Itävalta, Voice mania 2015
* 7.11. Tampere
* 31.10. Vantaan Energia Areena, Äiti Amma
* 14.10. klo 19.00 Lintsin Valokarnevaalit. Tuuletar & Raappana
* 27.8. klo 18.00 M/S Maria Ravintolalaiva (Hakaniemenranta 3), VAPAA PÄÄSY.
* 19.-24.5. Graz Vokal.Total2015 yhtyelaulukilpailu, HOPEASIJA!!!!
* 10.7. klo 19.00 Bergga, Kallio, Helsinki
* 23.5.2015 klo 20.00 Naisvuoritalo, Mikkeli (ovet auki 19.00)
* 11.5.-19.5. Germany

Tuuterin tyttäret
* 26.3. klo 18.00 Iholla-klubi, Café Piritta, Helsinki
* 10.12. klo 20.00 Teatteri Kallio, Runokahvila
* 11.12. VR puurojuhla

Vilma Timonen Quartet, VTQ
24.8. 15.00 Helsinki, The stage of Esplanade (The arts of the night)